¬Û¤ù

Photographer's Note

“Sekizinci saklı tepe”

Kayıtlara geçilmemiş olsa da, İstanbul’un sekizinci tepesidir burası. Tüm İstanbul, Adalar, hatta Yalova karşınızdadır. Yemyeşil ağaçlar, rengarenk çiçeklerse yanı başınızda.
Gözdağı Sosyal Tesisi İstanbul Pendik’te 1992 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından takriben iki yüz dönümlük bir korunun zirvesinde iki dönümlük bir kapalı alan üzerinde inşa edilmiştir.

Korunun yeşilliklerle dolu girişinden zirveye ulaştığınızda, ahşap mimarisiyle Kartal yuvasını andıran bir tesis mevcut. Restaurant bölümünde leziz yemeklerin tadına bakabilir, 206 metre rakımlı tepede çayınızı yudumlayarak Gözdağı’ndan İstanbul’un o etkileyici manzarası ile üzerinizdeki tüm yorgunluğu ve stresi atabilirsiniz

Tesis içerisindeki piknik alanları, seyir çardakları, çocuk parkı ve gezi alanları hafta sonunu doğal bir ortamda enerji depolayarak geçirmek isteyenlere kapılarını açıyor.

İletişim Bilgileri :
Adres : Dumlu Pınar Mah. Gözdağı Cad /Pendik
Telefon : 0216 598 10 14 - 0216 598 10 15


Not : Bu foto bugun dogumgunusu olan rertan a hediedir :D

Photo Information
Viewed: 12302
Points: 52
Discussions
Additional Photos by Hulya Ergi (hergi) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 699 W: 72 N: 271] (4541)
View More Pictures
explore TREKEARTH