The TrekEarth Forums

The TrekEarth Forums (https://www.trekearth.com/forums/index.php)
-   Photos (https://www.trekearth.com/forums/forumdisplay.php?f=2)
-   -   To cimcim: Selam Aycin (https://www.trekearth.com/forums/showthread.php?t=360951)

schekerli 01-23-2007 06:57 PM

To cimcim: Selam Aycin

Pozitif yorumlarin icin cok tesekkürler.
Yalniz merak ettigim husus baska. Sekerli gercek soyadin mi,
yani amiyane tabiriyle kizlik soyadin mi?
Gercekten akraba olma ihtimalimiz olabilir mi acaba. Benim baba tarafim Adanali. varmi oralarla bir ilginiz. Enteresan bir durum eger bir akrabalik varsa.Istanbul'da Sekerli soyadli baska birini tanimiyorum cünkü.
Viyana'dan sevgiler
Murad

cimcim 01-24-2007 09:54 AM

Re: To cimcim: Selam Aycin

Merhaba Murad,
Eveeet biz kesin akrabayız :)Çünkü benim gerçek soyadım yani kızlık soyadım "Şekerli". Ve doğma büyüme Adanalı'yım :)
Üniversiteyi Ankara'da okuduktan sonra iş hayatı için İstanbul'a yerleştim.
Aaaa hem çok şaşırdım hemde çok sevindim TE'yi şimdi daha çok sevdim dünyayı tanıttığı gibi dünyanın bir ucundaki akrabalarımızıda bizlere tanıtıyor :D
Benim annemle babam ben çok küçükken ayrıldılar baba tarafımdan çok az kişiyi tanıyorum, aslına bakarsan babamı bile çok iyi tanıyorum denemez. Babanın adını öğrenebilirmiyim acaba?

schekerli 01-24-2007 09:28 PM

Cok enteresan bir durum bu Aycin, nereden nereye.
Simdi düsününce aklima senin hikayene uyan biri gelmiyor aslinda.
Ben de Adana'da dogdum ama ailecek 1980 de Istanbul'a göc ettik.
Ben 9 yasindaydim o zaman. Babamin adi Ömer(Lütfi)Sekerli.
Acaba amcalar tarafindan misin? Tacettin amca, Muzaffer amca bir de Nurullah amca var hatirladigim kadariyla.
Ama bir de babamin halalari falan var.Onlari hemen hic tanimiyorum.
Gercekten cok ilginc bir durum, cok merak ettim acikcasi.
Cevabini geciktirme lütfen. Görüsmek üzere...

cimcim 01-24-2007 11:11 PM

Inan yazdiklarini okurken bir elimlede saskinligimdan agzimi kapatiyorum :) ben Nurullah'in kiziyim, amcamlardan Tacettin Amca'mi cok iyi tanir ve severim, Muzaffer Amcamla birkac sene once tanismak kismet oldu sagolsunlar beni evlerinde cok guzel agirladilar ama bir daha kendisini goremedim. Babamida ne yazikki uzun senelerdir gormuyorum ama telefonda firsat buldukca konusuyoruz.
Omer Lutfi Sekerli hic yabanci gelmiyor bana eminimki babamdan duymustum.
Vay bee hakikaten sasirmamak elde degil, kuzenimi buldum :)
Ayni soyadi tasiyoruz ve ayni köklerden geliyoruz benim dedemin ismi Ali Riza Sekerli sanirim seninkide, yani buyukbabalarimiz ayni kisi, tam turk filmi oldu yaw bu :)
Tanistigima gercekten cok cok mutlu oldum Murad, gercekten!
Ailene selamlarımla :)
Ayçin

schekerli 01-25-2007 12:03 AM

Acikcasi ben de bayagi dumur vaziyetteyim.
Ben Nurullah amcayi hic görmedim sanirim. yani kücüklügümde belki ama hatirlamiyorum.Muzaffer amcayla da ilk kez 2 sene önce Istanbul'da görüstüm.Benim babam Ömer, Ali Riza dedemin ilk karisindan olan gruptan. Halalar var mesela, Kamuran hala, Mualla hala(rahmetli)...Babanin öz kardeslerinden Bedia hala Istanbul'da. Onu taniyor musun?
Maalesef baba tarafimla benim de pek alakam yok. Tacettin amcanin ogullari Ali Cem ve Haluk vardi. Ali Cem'le yayla da dag tepe kosar oynardik falan. Ama cocukluktan beri görmedim hic birini.
Babam 2 sene önce vefat etti. Ben simdi Viyana'da yasiyorum ama ailem Istanbul'da.
Sen napiyorsun Istanbul'da? isin ne?
Sevgiler ve selamlar

All times are GMT. The time now is 07:45 PM.

Copyright © 2018 MH Sub I, LLC dba Internet Brands. All rights reserved. Use of this site indicates your consent to the Terms of Use.