Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Needs Improvement gebala 2006-08-15 5:48

witaj,

no nie jest najlepsze to zdjecie drogi kolego
slaby kontrast
takie mdle troszke
az trudno uwierzyc ze zrobone D200
ma mase niedociagniec, ale mam nadzieje ze jestes tego swiadomy

wybacz za szczerosc ale tak czuje

dodam takze, ze masz strasznie nierowne zdjecia i to przejaskrowienie w PP zabija twoje prace - to juz czesto nie jest fotografia ale ociera sie o grafike prawie

jesli nie mam racji i w tej Rosji mi przymarzl mozg to poprosze o odp

pozd serd

Old 08-15-2006, 04:15 AM
Polonaise's Avatar
Polonaise Polonaise is offline
TE Expert

Default To gebala: Russian syndrom

"az trudno uwierzyc ze zrobone D200"
Prawda, Stefanio? Niesamowite! Tylko najlepsi posrod nas tak potrafia wykorzystac najwspanialszy, dzisiejszy equipment. Cos co wydawalo sie byc naturalnym osiagnieciem dla mistrzow operujacych analogowym sprzetem, musi wzbudzic entuzjazm wiedzac ze zostalo to zrobione digitalowym cackiem ('cyckiem' brzmi o wiele lepiej!)

"ale mam nadzieje ze jestes tego swiadomy"
Nie siedze u Jerzego za pazucha i nie wiem czy on jest swiadomy czy nie, ale z dotychczasowych jego zdjec wynika jasno ze dyryguje kazdym pixelkiem z wprawa zonglera-magika, z calkowita swoboda i precyzja, a czasami (Panie Boze, wybacz!)z nonszalancja wlasciwa tylko dobrym rzemiochom.
A przeciez wiesz Stefanio lepiej niz ktokolwiek inny, ze nie tylko o ta technike tutaj chodzi, ale o te dusze tych ludzi na jego zdjeciach. Kazda z tych twarzy to historia spoleczenstwa do ktorego ta twarz nalezy. Ci ludzie wiedza ze sa fotografowani przez obcego czlowieka i ufaja mu ogromnie. Ile godzin Jerzy musi spedzic na pogawedkach z tymi ludzmi? Jak ich przekonac do siebie? Fotografowanie ludzi dojrzalych, starych wrecz, jest ogromna sztuka. Jak przekazac ta madrosc w oczach, to doswiadczenie pokolen.
Z dziecmi i z mlodymi, ladnymi laskami sprawa prostaDzieci kazdy kocha, a z mlodymi laskami chce sie kazdy kochac. No a teraz powiedz moja droga, ilu ludzi kocha starego, madrego rabina ????

Ale my tu gadu-gadu, a kura prawie rozgotowana w niedzielnym rosole, jak mawiaja w Buffalo.

Mam prosbe Stefanio. Nie mow nic Jerzemu o naszych pogawedkach, bo sie jeszcze obrazi, zaraza jedna, ze probuje byc jego adwokatem (podobnie jak Marek), a on jest w stanie obronic sie sam lepiej niz ktokolwiek inny (poczulem jego jadowite zebiska na moim niewyparzonym pysku juz nie jeden raz).

"w tej Rosji mi przymarzl mozg "
To sie zdarza w historii tego kraju nagminnie, no bo jak inaczej mozna to sobie wytlumaczyc. Nie przejmuj sie. Powinno minac pomalu.
Pozdrawiam serdecznie. Duza buzka.
j.
Reply With Quote
Old 08-15-2006, 12:11 PM
gebala's Avatar
gebala gebala is offline
TE Junior Member

Default Russian syndrom

Prawda, Stefanio? Niesamowite! Tylko najlepsi posrod nas tak potrafia wykorzystac najwspanialszy, dzisiejszy equipment.

smieszne to co piszesz:) Uwazam, ze takie zdjecie mozna zrobic byleczym i nie za bardzo byc dumny z tego co wyszlo. Musislam sprawdzic info o zdjeciu bo nie wierzylam. Wiec dobrze ktos mi kiedys powiedzial - nie aparat robi zdjecie ale fotograf i tu mamy potwierzenie. Ja bym sie tak mocno nie podniecla jak ty to robisz PRZYJACIELU. Wiesz jest wytlumaczenie plug w PS nie zadzialal i kiedy Jerzy dodal zdjecie nie wiedzial co zrobic:)

A przeciez wiesz Stefanio lepiej niz ktokolwiek inny, ze nie tylko o ta technike tutaj chodzi, ale o te dusze tych ludzi na jego zdjeciach.
zle mnie rozumiecie - nie chodzi o tematyke zdjecie - bron Boze, ale chodzi o wykonanie i ta Twoja mowa o kontrolowaniu kazdego pixelka jest na wyrost jak na razie. Na razie to mamy przesycenie kolorkow, na razie to mamy zly poprowadzony eksperyment a moze brak troszke gustu a moze Jerzy jest daltonista i nie kontroluje tego.

Z dziecmi i z mlodymi, ladnymi laskami sprawa prostaDzieci kazdy kocha, a z mlodymi laskami chce sie kazdy kochac. No a teraz powiedz moja droga, ilu ludzi kocha starego, madrego rabina ????

wiec zapraszam prosze o zrobienie jednego zdjecia takiego jak ja i oprawnego z ukrycia

To sie zdarza w historii tego kraju nagminnie, no bo jak inaczej mozna to sobie wytlumaczyc. Nie przejmuj sie. Powinno minac pomalu.

dziekuje za pocieszenie;)

pozd serd a nie zegnam poniewaz kazdy kto podskoczy Jerzemu BB jest blokowany wiec adios gdzies w sieci:)
Reply With Quote
Old 08-17-2006, 11:30 PM
Jaku's Avatar
Jaku Jaku is offline
TE Senior Member

Default Re: Russian syndrom

"...kazdy kto podskoczy Jerzemu BB jest blokowany ..."

... i slowo stalo sie cialem :)
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules