Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools
Old 08-10-2006, 04:54 PM
Deepforest's Avatar
Deepforest Deepforest is offline
TE Senior Member

Default To maki: Hmm...

Oj, Marku, zanim cos napiszesz radze najpierw przeczytac notatke. Napisalem, ze trudno sie tam robilo zdjecia a zdecydowana wiekszosc z tych miejsc byla ogrodzona (poza czescia gdzie wpuszczali za biletami, ale tam sa znow wszedzie tablice informacyjne, pokaze pozniej te miejsca) i nie bylo mowy o tym, aby tam wejsc, a tym bardziej polozyc sie. Jedyne co mozna bylo zrobic to zdjecie zza siatki ogrodzeniowej z gory albo przez oczka siatki. To i tak cud, ze w kilku miejscach udalo mi sie uniknac tej siatki w kadrze, bo byla praktycznie wszedzie, z kazdej strony. Stad tez i te slupy i linie napowietrzne w kadrze. Musze przyznac, ze troche mnie zirytowales swoim komentarzem tak, jakbys cos tlumaczyl dziecku z podstawowki... Zauwazylem od pewnego czasu, ze w ogole widzisz tylko wady i niedociagniecia w moich zdjeciach i zastanawia mnie czy faktycznie tak bardzo obnizylem swoj poziom czy tez jest tego jakas inna przyczyna...
Pozdrawiam,
Andrzej
Reply With Quote
Old 08-10-2006, 06:04 PM
maki's Avatar
maki maki is offline
TE Newbie

Default Re: To maki: Hmm...

W notce napisales tylko, ze bylo trudno zrobic zdjecie, bo teren byl ogrodzony. Z tego nie wynikalo jasno, ze w ogole robiles zdjecia zza ogrodzenia, przez siatke. Chodzilo mi glownie o sposob myslenia.
Troche mnie dziwi, ze odbierasz moje komentarze jak pouczanie. Pisze to co mysle o kazdym zdjeciu, nie uwazam sie w zadnym wypadku za alfe i omege fotografii, powiedzmy ze sam jestem na poczatku drogi, wiec nikogo nie pouczam, a wyrazam opinie. Zreszta jak na koncu napisalem, kazdy ma inne spojrzenie i z tym tez sie licze. Poza tym nie rozumiem dlaczego sie irytujesz, czy chcialbys dostawac same komentarze w stylu: fajne, ladne kolory, super POV.... To niczego cie nie nauczy, niczego nie dowiesz sie o swoich zdjeciach, a przeciez po to chyba tu jestes, zeby sie uczyc, bo stron gdzie mozna wrzucac swoje zdjecia tworzac albumy jest setki na necie, a tam nie ma z reguly ograniczen, ze mozna wrzucic tylko jedno zdjecie dziennie. Ja tez wole otrzymac od kogos konstruktywna krytyke niz nic nie znaczace dwa zdania, powielane w kazdej recenzji. Mysle, ze zle mnie odbierasz. Traktuje cie jako jednego z ulubionych (jestes na mojej liscie), a uwazam, ze tym osobom powinienem poswiecac wiecej uwagi niz innym. Dlatego komentuje wiekszosc twoich zdjec, czy mi sie podobaja czy nie i staram sie byc w tym obiektywny. Jesli przeszkadza ci to co do tej pory robie to napisz wyraznie, nie ma problemu, nie musze tego robic.

pozdrawiam i zycze milego dnia,
maki
Reply With Quote
Old 08-10-2006, 09:02 PM
Deepforest's Avatar
Deepforest Deepforest is offline
TE Senior Member

Marku nie przeszkadzaja mi twoje dotychczasowe komentarze, moze zle odczytalem twoje intencje w ostatnim komentarzu, a moze wzialem go po prostu zbyt osobiscie. Dodatkowo ja chyba nieco inaczej podchodze do tego portalu. Zirytowala mnie nie tyle sama tresc twojego komentarza, co raczej jego styl. Celowo zaznaczylem w notce, ze teren byl w wiekszej czesci ogrodzony, co uwazalem za logiczne, ze czytajacy zrozumie ze nie dalo sie tam wejsc, tymczasem Ty napisales, ze podszedlbys w kilka miejsc itp. Odnioslem wraenie jakbys zarzucal, ze autor zdjecia byl leniwy i nie chcialo mu sie podejsc kilka krokow, znalezc lepsze ujecie itd. tylko ot tak pstryk i juz, byle bylo, a Ty bys to zrobil o wiele lepiej :o)
Jesli zas chodzi o uwage o slupie elek. itd. to dla mnie jest to tak podstawowa zasada w fotografii jak to, ze imoina pisze sie duzymi literami. Przeciez nie jest to moje pierwsze zdjecie i jesli takie wrzucam to znaczy ze nie dalo sie zrobic innego, lepszego ujecia... Czasami oczywiscie jesli nie da sie zrobic rozsadnego ujecia bez linii energetycznych itp. elementow to wymazuje je pozniej w jakims programie graf., w tym przypadku akurat tak nie zrobilem, to fakt. No nie wiem, po prostu odebralem to tak, jakbys tutaj chcial mi wytknac kazdy blad... moze nieslusznie odebralem twoja opinie jako zlosliwosc, tzn. po tym co teraz napisales wiem, ze nieslusznie.
Teraz jesli chodzi o portal, absolutnie nie zalezy mi na pochlebnych opiniach, oczywiscie ze kazdy uczy sie na swoim i innych przykladach i cenie sobie wszystkie komentarze. Zalozeniem tego portalu bylo zdaje sie danie mozliwosci poznawania roznych miejsc i krajow na calym swiecie poprzez zdjecia. Dlatego galerie ulozne sa geograficznie. Ja oceniam w zwiazku z tym calosc, tzn. zdjecie i opis, nie patrze wylacznie na techniczna strone zdjecia. Czasami bowiem sama historia czy informacja, nawet przy gorszym jakosciowo zdjeciu, moze miec duze znaczenie poznawcze i pozwala nam poszerzyc wiedze o innych krajach, kulturze czy przyrodzie...
Coz Marku, w takim razie mam nadzieje ze ten incydent nie zaburzy dotychczasowych stosunkow pomiedzy nami.
Pozdrawiam,
Andrzej
Reply With Quote
Old 08-11-2006, 02:00 AM
maki's Avatar
maki maki is offline
TE Newbie

Oczywiscie, z mojej strony nic to nie zmienia, ale jesli kiedykolwiek cos cie zirytuje to wiedz, ze nie pisze nic, zebys tak wlasnie sie poczul, tylko przekazuje ci swoje odczucia. Zrozumialem, ze mamy troche inne podejscie do TE, jakby z innej strony na to patrzymy, ale w tym nie ma nic zlego i ja to szanuje, bo widze u ciebie wielka pasje w tym co robisz i niech tak zostanie,
pozdrawiam,
maki
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules